Z historie hřiště

04.05.2020

Historická hodnota snímku není v zachycení hráče zahrávající rohový kop, ale v pohledu na halu u obecního úřadu, kterou je ještě vidět zadní strana prodejny "Pramen". Všimněte si i velikosti vysázených bříz.

Nevíme, kdo je na hřišti, ale vše svědčí tomu, že se jedná o zápas žáků nebo dorostu. Na snímku vidíte pohled na plochu se severní brankou, vzrůstající zeleň a v levém rohu hygienické zařízení (pamětníci vědí o co se jedná). V levé části snímku je zachycena část střechy tribuny.

Pravděpodobně konec zápasu. V pozadí vidíte "staré kabiny", v zrekon-struovaných stájích bývalého "Pavlíčkova hostince". Dnes je celý objekt, až po obytný dům zdemolován. Břízy ještě tehdy měli přijatelnou výšku, vysoké vedení je stále brzdou rozvoje hřiště.